fbpx
  • Kemalpaşa, İZMİR
  • (0850) 244 50 15

Çekme karavanın sağladığı faydalar

Yıldızların altında uyumak ve gün doğumunu saklı bir koyda, ılık kumların üstünde denizin kokusuyla birlikte izlemek pek çoğumuzun hayallerini süslüyor. Karavanla seyahat etmek bize bu harika alternatifi sağlıyor. Yoğun şehir hayatından yorulduğumuzda kaçacağımız doğaya bizi götüren, doğanın kucağında bize yaşam alanı sunan bir araç karavan. Dolayısıyla çoğumuzun bir gün mutlaka yakalamak istediği o huzuru bize sunuyor.

Yola çıkmak bir yaşam tarzıdır, ruhen de hareket etmeyi, huzuru ve mutluluğu aramayı doğurur.

Karavan hayatına atılmak isteyenler için birkaç farklı alternatif var. Bugün değineceğimiz konu bunlardan biri olan çekme karavanın bize sundukları…

Çekme karavan, birçok kişi için huzurlu karavan hayatını deneyimlemek, istedikleri zaman doğa seyahatine çıkabilmek ve daha portatif ve modüler bir yaşam sunuyor. 

Çekme karavanın sağladığı en büyük kolaylık aslında bir aracın arkasına çeki demiri ile kolayca takılabilip istenen her yere kolayca götürülebiliyor olması. Aynı zamanda çekme karavan kullanmak için 750 kg. altında üretilmiş her karavanda olduğu gibi B sınıfı ehliyet uygundur. Dolayısıyla size ekstra sürücü belgesi ihtiyacı çıkarmaz. Motokaravanlara göre size maliyeti daha uyguna gelecektir. Kendi aracınıza tutturarak kullandığınız için çekme karavanda ekstra bir araç sigortası, muayenesi ya da bakımı gibi maliyetlerle karşılaşmazsınız. Çekme karavanı kendi aracınızın arkasına tutturup öistediğiniz yere kolayca götürebildiğiniz gibi onu karavan alanında sabit tutup kendi aracınızı da kullanabilme fırsatınız her zaman olacaktır.

Çekme karavanın yaşam alanı motokaravanlara göre daha geniştir çünkü sadece sürüşü kendi aracınızda yaparsınız, çekme karavanınızda ise huzuru yaşarsınız. Dolayısıyla motokaravanı kısa süreli tatil için kullansanız da çekme karavanla uzun süreli tatilleri rahatlıkla planlayabilirsiniz.

Motokaravanın her yere girme ya da park etme olanağı nispeten sınırlıdır ama çekme karavan bu anlamda size avantaj sağlar. 

Capella Caravan olarak çekme karavan üretiminde deneyimli ekibimiz ve güvenli çalışma stratejimizle ihtiyacınız olan her şeyi sunuyoruz. Mutlu ve keyifli karavan seyahatlerinizde konforu ve güveni Capella ailesine katılarak baştan sağlayabilirsiniz.

Whatsapp hattı