fbpx
  • Kemalpaşa, İZMİR
  • (0850) 244 50 15

S.S.S.

S.S.S.

Sizden Gelen Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Çekme karavan, bir aracın arkasına bağlanarak seyahat edilebilen taşıt türüdür. Çekme karavanlarda seyahat esnasında karavanın içinde olma ihtimaliniz yoktur. Dilediğiniz motorlu taşıta karavanı bağlayarak her lokasyona gidebilirsiniz.

Çekme karavanın, hem maliyet hem de portatif yaşam şekli sebebiyle diğer karavan türlerine göre fark yarattığı bilinmektedir. Motokaravanlarla karşılaştırdığımızda çekme karavan daha geniş bir yaşam alanına sahiptir. Çekme karavan kendi aracınıza ekleyeceğiniz bir araç olduğu için kullanımı çok daha kolaydır. Örneğin motokaravanınız varsa şehir içinde kullanım ve park zorluğu yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla ikinci bir araç ihtiyacınız olabilir fakat çekme karavanda böyle bir ihtiyacınız olmaz. Kamp alanında aracınızı çekme karavanınızdan ayırarak kullanabilirsiniz dolayısıyla karavanınızı kamp esnasında da sürekli hareket ettirmenize gerek kalmaz.

750 kg. altındaki çekme karavanları kullanabilmek için B Sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekir. 

Çeki demiri iki aracın birbirine tutturulmasını sağlayan metal bir parçadır. Sıklıkla arabanın arkasına tutturulan bu parça ile motorlu ve motorsuz araçların çekimi sağlanabilir. Çeki demirini aracınıza monte ederek; çekme karavan, tekne, römork gibi araçlar çekilebilir. 

Karavan çekebilmek için karayolları ve trafik kanunlarına göre aracınızda CE belgeli ve TÜV onaylı markaya ve modele uygun çeki demirinin bulunması gerekir. Aracınıza uygun çeki demirini servisinize danışarak taktırabilirsiniz.

Karavan istek ve ihtiyaçlara göre çeşitli şekillerde kullanılabilir. Bir seyahat aracı ya da bir yaşam alanı olarak karavanınızı kullanabilirsiniz. Çekme karavanınız da yeterli oranda geniş, konforlu ve güvenliyse her türlü durumda ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Fakat elektrik, tahliye ve ısınma ihtiyaçları için destek almanız gerekir.

Elbette. Karavanlar ihtiyaç duyulan ısı, elektrik, yalıtıma sahip oldukları takdirde her mevsim kullanılabilirler.

Çekme karavanların %95 inde duş ve tuvalet ihtiyacınızı giderebileceğiniz banyo alanları bulunur.
Gerekli sistemler kurulduğunda banyo ve diğer ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Yalnız çekme karavanların atık su tankı bulunmaz. Karavanlarınızda tuvalet hariç tüm lavabo giderleri aracın altında birleşip tek cıkış borusuna bağlanır. Karavanda konaklama yaptığınız süre boyunca aracın altına seyyar atık su deposu gerekmektedir.
Karavanınızın atık su çıkış borusunu bu seyyar atık su deposuna bağlamanız gerekmektedir.

Karavanınıza ısınma için dizel ısıtıcı kullanabilir yada gazla çalışan truma kombi kullanabilirsiniz.

Whatsapp hattı